Ne Yaparız

İçerik Üretimi

Klasik yapım firmalarından ayrılmamızı sağlayan en temel özelliğimizdir. Kurumsal ortaklarımızın ihtiyaçlarını analiz edip doğru ve uygun çözümler üretmek birincil yol haritamızdır. Hizmet ve ürün ürettiğimiz muhataplarımızı birer müşteri olarak değil kurumsal ortak olarak görmekteyiz. Bu sayede ihtiyaçları içselleştirip doğru projeler üreten ve geliştiren bir bakış açımız vardır.

Dijital Pazarlama

Alışılagelmiş usullerin ötesindeki bakış açımız sayesinde ürettiğimiz ürün hizmet ve projeleri kurumsal ortaklarımızın menfaatleri ve pazarları doğrultusunda yayılması da işlerimizden birisidir. Yani klasik yapım şirketi mantığının dışına çıktığımız içerik üretimine ek olarak; üretilen içeriğin yayılması ve kitlelere ulaştırılması hizmetini de sunuyoruz. Her projeye ayrı olarak kurumsal ortak analizi, pazar hedeflemesi, kitle belirlenmesi ve strateji oluşturulması dijital pazarlama hizmetimizin bir kısmını oluşturmaktadır.

Virtual Reality

( Sanal Gerçeklik )

Gerçek hayatta bir ortamın veya durumun yapay, bilgisayar tarafından üretilen bir benzetim veya yeniden yaratılmasıdır. Bu teknolojide, gözlük takan kullanıcının, başta görme ve işitme duyularını uyarılarak, ona bir simüle gerçekliği yaşatılıyor. Sanal gerçeklik, tamamen üretilen ve yönlendirilen kendi gerçeğini yaratıyor.

Augmented Reality

(Sanal Gerçeklik)

Bilgisayarla oluşturulan iyileştirilmiş görüntüleri, var olan bir gerçekliğin üzerine yerleştirip, bunlara etkileşim yeteneği katma teknolojisidir. Bu teknolojide, mobil cihazlar kullanılarak bir anlamda o görüntüler gerçek dünya ile harmanlanıyor. Artırılmış gerçeklik, akıllı telefonlar, tabletler gibi mobil cihazları kullanarak, gerçek dünyadan alınan dijital fotoğraf, grafik gibi nesneler üzerinde oynamalar yaparak yansıtıyor..

Sinema / Dizi

Sinema kendine özgü bir anlatım aracıdır. Görüntüler ve sesler onun dilinin unsurları durumundadır. Görüntünün ve sesin temel anlatım öğesi ise kendine özgü bir anlatım tekniği olan senaryo hâlindeki kurgudur. Dünyanın en etkili iletişim dili olan sinema geniş kitlelere ve hatta uluslararası nüfusa ulaşabilmekteki en etkili unsudur. Televizyon ve internet dizileri de günümüz sinema dünyasının olmazsa olmaz bir kısmıdır. Mesleğinde uzman yazım ve yönetim grubumuz sayesinde bizlerde ulasal ve uluslararası projelere imza atmış bulunmaktayız.

Reklam

Liva Film olarak görsel sanatların her kolunda özenle hizmet vermek bizlere büyük keyif veriyor. Reklam filmleri, klipler, tanıtım filmleri ve diğer tüm dijital ve geleneksel platformlara yönelik görsel projelerde büyük bir heves ve hassas detaycı yaklaşım gösteriyoruz

Grafik Tasarım

İletişimin önemli unsurlarından birisi olan görsel anlatım, çağımız reklam ve tanıtımın ana öğesi durumundadır. Grafik tasarımın sanat ve teknolojiyi görsel anlatımla bütünleştirici yönünü tüm tasarımlarımızda göz önünde bulundurarak, mesajı net bir şekilde alıcıya ulaştırmaktayız. Bu şekilde problemin tam anlamı ile çözülmesini bilgi sahibi ekibimiz sayesinde sağlamaktayız.

Animasyon

Animasyon; grafiklerin belli bir senaryo doğrultusunda canlandırılması işlemidir. Hareket her zaman insanların ilgisini çeker ve eğlendirir fakat animasyon işlevi eğlendirmekten ibaret değildir. İçinde yoğun mesajlar taşıyabilir, tasarımı ilginç kılar ve özgün bir nitelik kazandırır.

Belgesel

Özet olarak belge niteliği taşıyan film ya da televizyon izlencesi şeklinde tanımlayabileceğimiz belgeseller; tarihi ve toplumsal olayları ve kişileri belgeler ve bilimsel veriler ışığında izleyiciye aktarma sanatıdır

Hologram

Hologram herhangi bir nesnenin, objenin lazer fotoğrafıdır. Hologramların en güzel özelliği sadece çok güzel ve etkileyici olmaları değil, aynı zamanda da ileri teknoloji ürünü olmalarıdır.

Program

Televizyon kanallarında yayınlanmak üzere ve internette paylaşılmak üzere çekilen bilgilendirici, eğlendirici ve aydınlatıcı belirli süreli yayınlara program denir.

Post Prodüksiyon

Görsel tabanlı bütün işlerin mutfağı olarak nitelendirebileceğimiz bu süreç, dolayısıyla en hayati aşamadır. Liva Film Ekibi olarak kendimize en çok güvendiğimiz süreçte post prodüksiyondur. Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve teknik parkurumuz sayesinde birçok ulusal ve uluslararası projeye imza attık. Bu başarılarımızı ABD’de aldığımız bir Oscar (Operation Argo) ve bir Kristal Elma (İpek Yolu VR) ödülleri ile taçlandırdık.

Tanıtım Fimleri

Ekonominin her alanında piyasa şartları oldukça rekabetçi bir hal almıştır. Görsel ve işitsel alanda, yeni medyada kendini en doğru ve en kaliteli şekilde ifade edebilen firmalar özellikle yeni nesil üzerinde oldukça müspet bir etki bırakmaktadır. Bu etki seyesinde rakiplerinden sıyrılıp bilinirliğini ve güvenilirliliğini artırmaktadır. Tanıtım filmleri bu farkındalığı oluşturmak için ideal bir üründür.

Faaliyet Filmleri

Nice firmalar var ki çok kıymetli ürün ve hizmetler üretmelerine rağmen kamuoyunda hakkettikleri bilinirliğe ve hatta kendi sektörlerinde sahip olmaları gerektikleri saygınlığı elde edememişlerdir. Faaliyet filmleri her altı aylık veya oniki aylık süreçlerde hazırlanan; firmaların üretmiş oldukları ürün ve hizmetlerin anlatıldığı filmlerdir. Bu filmler yeni medyada, mesleki birlik platformlarında, fuarlarda v.b. ortamlarda gösterilmek üzere hazırlanırlar.

İ.K. Fimleri

Profesyonel iş yaşamında insan gücü oldukça hayati bir öneme sahiptir. Rekabetçi piyasa koşulları göz önüne alındığında doğru ve nitelikli personel tedariği oldukça kritik ve zor bir hal almıştır. Firmalar için üretmiş ve üretecek olduğumuz insan kaynakları filmleri sayesinde hem mevcut hem de potansiyel çalışanlar gözünde firmanın itibarı yükselecek ve saygınlığı artacaktır.